Forums Logo

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Каскадный · [ Стандартный ] · Линейный

> вышел Linux 1.0 и эмуль Genesis 0.20, всё просто зашибись!

Don
post Понедельник, 24 мая 2004, 13:46
Отправлено #1


Sega MD Developer
Group Icon

Группа: Профи
Сообщений: 2 886
Регистрация: 26 янв. 2003
Пользователь №: 608





QUOTE
gp32Linux V1.0 available!
   by EvilDragon @ (13:39) 21 May 2004   

A new version of gp32Linux is available.

It now supports the chatboard and can mount SMCs (readonly atm).

Get it here: http://sourceforge.net/projects/gp32linux/

Thanks to Vimacs who found out and reported on our forums. smile.gif


QUOTE
Gigadrive 0.20
   by hando @ (01:47) 19 May 2004   

Dave updated his Sega Geneis emulator to version 0.20. Changes are:

0.020
+ I think I fixed that emulator hang - it seemed to be something to do with when the time passed was less than one frame (e.g. the emulator was running too fast).

Download it from its homepage. Disscuss about this release here


а качать т ут www.gp32x.com

8)) хочу чатборд себе... млин.

а тут список эмулей, которые работают на ГП32, если кто забыл

Emulators for GP32
Atari 2600
Atari 8 Bit
Atari Lynx
Atari ST
Chip 8
Coleco Vision
Commodore Plus 4
Commodore64
Dragon 32/64
GB / GBC / GBA
Java Virtual Machine
M.A.M.E.
Msx1 / Msx2
Multi Emulators
NeoGeo Pocket
Nes
Other
PC Engine
Sega Genesis
SG1000/SC3000
SMS / GameGear
Super Nintendo
Vectrex
WonderSwan / WSColor
ZX Spectrum


--------------------
Делаем beat 'em up игру на Sega Genesis. Скачать ROM и поиграть тут : Zabu.Team .
Импортозамещение : Забу в ВК
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 чел. читают эту тему (1 Гостей и 0 Скрытых Пользователей)
0 Пользователей:
 

Упрощённая версия Сейчас: Вт., 23 июня 2026, 19:22
Skin Designed (c) by Rooq.net, All Rights Reserved.